Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Sıkça Sorulan Sorular

1.

Yarışmaya daha önce herhangi bir girişimci/iş fikri yarışmasına katılanlar ve/veya ödül alanlar katılabilir mi?

Daha önceden bir girişimci/iş fikri yarışmasına katılanlar veya ödül alanlar yarışmamıza katılabilirler ancak daha önce Geleceğin Patronları Yarışması'na katılarak ödül kazanan girişimcilerimiz aynı proje ile yarışmamıza tekrar katılamazlar.

2.

Yarışmaya katılmak için herhangi bir yaş sınırlaması bulunuyor mu?

18 yaşından büyük olan, yüksekokul veya üniversite mezunları yarışma koşullarını sağlamaları halinde yarışmaya katılabilir.

3.

Yarışmaya katılmak için herhangi bir sektör sınırlaması bulunuyor mu?

Herhangi bir sektör sınırlaması olmadan istihdam yaratıcı ve yenilikçi projelerinizle Geleceğin Patronları yarışmasına katılabilirsiniz.

4.

Birden fazla proje ile yarışmaya katılabilir miyim?

Herhangi bir katılımcı birden fazla proje ile yarışmaya katılamayacaktır.

5.

Başvurumun ön elemeden geçtiğini nasıl öğrenebilirim?

Ön elemeleri geçen başvurular “Geleceğin Patronları” internet sitesi aracılığı ile duyurulacaktır.

6.

Başvurular kim tarafından değerlendirmeye alınacak?

Başvurularınız ön elemede ve 6 finalistin belirleneceği elemede KWORKS; final sunumlarında ise medya, girişimcilik ve yatırım alanlarında sektörün öncüleri tarafından değerlendirecektir.

7.

Girişimimi aktaracağım Büyük Jüri sunumunda ne kadar sürem olacak?

Girişiminizi anlatacağınız Final sunumlarında 5 dakika sunum, 10 dakika soru-cevap olmak üzere toplam 15 dakika süreniz olacaktır. Geleceğin Patronları Akademisi eğitimleri ile başarılı bir sunumun ipuçlarını öğreneceksiniz.

8.

Koç Üniversitesi - Geleceğin Patronları Akademisi eğitimlerine katılmaya kaç kişi hak kazanabilecek?

Yarı finale kalan 10 girişimci Geleceğin Patronları Akademisi'ne katılmaya hak kazanacaktır.

9.

Koç Üniversitesi - Geleceğin Patronları Akademisi’ne katılmak için herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu?

Hayır, 10 finalistin katılacağı Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi boyunca eğitim, konaklama ve yemek masrafları organizasyonumuz tarafından karşılanacaktır.

10.

Final sunumuna katılmaya hak kazanan projeler arasında grup katılımı olması durumunda Geleceğin Patronları Akademisi’ne kaç kişi katılabilecektir?

Kazanan projeler arasında grup halinde katılım olması durumunda grup üyelerinden sadece 1 kişi katılabilecektir. Eğitime katılacak kişi grup tarafından belirlenecektir.

11.

50.000 TL işletme sermayesi destek ödülüne nasıl hak kazanacağım?

Final jürisi tarafından yapılan elemede başarılı olan en iyi proje sahibi Banka’nın işletme sermayesi amacıyla vereceği 50.000 TL nakdi ödüle hak kazanacaktır. Söz konusu katılımcıların bu ödüle hak kazanabilmeleri için Banka’nın talep edeceği firma kuruluşunu tevsik eden belgeleri Banka’ya ibraz etmeleri gerekmektedir. Firma kuruluşunu 1 yıl içinde gerçekleştiremeyen katılımcılar, büyük ödül olan 50.000.-TL’ye hak kazanamayacaklardır.

12.

50.000 TL nakdi ödüle hak kazandım, hemen kullanabilir miyim?

50.000 TL’lik işletme sermayesi ödülü Banka tarafından hediye çeki düzenlenerek takdim edilecektir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz edenler, hediye çeklerini herhangi bir QNB Finansbank Şubesi'nden nakde çevirebilecektir. Ödüle hak kazanan katılımcı, belgelerin bankaya ibrazı ile ilgili şartlar konusunda yarışma sonunda bilgilendirilecektir.

13.

Geleceğin Patronları Yarışması ekibine nasıl ulaşabiliriz?

Bizlere [email protected] mail adresi yoluyla ulaşabilirsiniz.

Aradığını bulamadın mı? Bizimle iletişime geç