Yarışma Jürisi

Anasayfa Yarışma Jürisi

Mehmet Buldurgan

Şirket Ortağım

1954 Adana doğumlu olan Mehmet Buldurgan orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji, lise öğrenimini Ankara Fen Lisesi’nde bitirdikten sonra yükseköğrenimini 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

Mezun olmasının hemen ardından profesyonel iş hayatına 1977 yılında çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonları ile başladı. 27 yaşında Çukurova Elektrik A.Ş.’ de Ticaret Müdürü olarak göreve başlayınca şirket tarihindeki en genç müdür oldu. Daha sonra kariyerini 1984 yılında Temsa A.Ş.’ye katılarak 1993 yılına kadar Mali İşler Müdürü, Direktörlük ve Genel Müdür Yardımcılığı gibi çeşitli pozisyonlarda devam ettirdi. Temsa’da bu görevlerde bulunduktan sonra 1993-1999 yılları arasında çeşitli şirketlerde (Berdan Tekstil – Altınyıldız ) farklı yöneticilik pozisyonlarında bulunarak Ocak 2000 itibari ile tekrar Temsa A.Ş’ye, Genel Müdür olarak katıldı ve 10 yılı aşkın bir süre görev yaptıktan sonra Ekim 2010 tarihinde CEO olarak görev yaptığı şirketten ayrıldı. Ardından yönetim kurulu başkanı olduğu mbco Strateji Danışmanlık Anonim Şirketini kurdu.

2012 yılında şirket birleşmelerinde fark ettiği eksikliği doldurmak için Türkiye’ nin ilk ve tek online şirket evliliği portali olan sirketortagim.com’ u hizmete açmıştır.

DİĞER JÜRİ ÜYELERİ