Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda

İlki 2013 yılında düzenlenen Geleceğin Patronları Yarışması,
bu yıl dördüncüsü ile yine girişimcileri yatırımcılar karşısına çıkartıyor.


YARIŞMA HAKKINDA

Başvuru formu üzerinden tabi tutulacak ve Koç Üniversitesi KWorks tarafından yapılacak ön elemeyi geçen 20 proje, yine Koç Üniversitesi KWorks tarafından 2 gün boyunca verilecek olan “İş Modeli Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır.

Eğitim sonrası belirtilen tarihe kadar iletilecek olan sunumlar üzerinden tekrar elemeye tabi tutulacak olan projeler 10’a indirilecek ve belirlenen bu 10 proje İstanbul’da yaklaşık bir hafta sürecek olan Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları – Geleceğin Patronları Akademisi’ne katılma fırsatı yakalayacaktır.

Geleceğin Patronları Akademisi eğitimi sonrası yapılacak sunumlarla belirlenecek olan 6 finalist girişim, 8 Kasım 2017'de jüri karşısına çıkarak büyük ödül için yarışacaklar.

 


ÖDÜLLER

Final etabında birinci olan girişim: 
50.000 TL* sermaye destek ödülü ve TAV Passport Card ödülüne hak kazanacaktır.

* Vergiler sonrası ödenecek net tutar 45.406,80 TL'dir.

Ayrıca finalist tüm girişimler: 
İlk 6 ay geri ödemesiz, 6 ay sıfır faizli 50.000 TL kredi imkanı*
EFSE DF Girişimi Destekleme Programı'na katılım hakkı
TAV LOUNGE’larda tanıtım imkanı
QNB Finansbank’tan network ve tanıtım desteği
Finalde melek yatırımcılara sunum yapma fırsatı
E-Ofis'ten 1 yıl ücretsiz paylaşımlı ofis hizmeti*

İş Modeli Oluşturma Eğitimi'ni geçen 10 girişim:
GELECEĞİN PATRONLARI AKADEMİSİ eğitimine katılma şansı yakalayacaktır.

* Finalist 6 girişimcimize 31/12/2018 tarihine kadar kullanabilecekleri, ilk 6 ay geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkanı sunulacaktır. 

-- 50.000 TL sıfır faizli kredi desteği

QNB Finansbank tarafından 31/12/2018 tarihine dek faizsiz ve ilk 6 ay ödemesiz 50.000 TL’ye kadar taksitli ticari kredisine başvuru fırsatı sunulacaktır. Kredi vadesi en fazla 36 ay olacaktır. Banka gerekli gördüğünde kredi koşullarını değiştirme, ilave teminat isteme, kredi başvurusunu serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hak ve yetkisine sahiptir.

-- EFSE DF Girişimi Destekleme Programı (6 Ay)

- KWORKS ortak çalışma alanına erişim
- KWORKS ekipleriyle haftalık toplantılar
- KWORKS  takımından sınırsız rehberlik
        • İş Geliştirme
        • Growth Hacking
        • Tasarım / Kullanıcı Deneyimi
        • Yatırımcı ilişkileri
- KWORKS rehber ağına erişim
- KWORKS etkinliklerine ve eğitimlerine erişim
-  Erken aşama prototip örnek modeli için KWORKS Lab alanına erişim
- KWORKS iş ortakları tarafından sağlanan hizmetlere ücretsiz / indirimli erişim
                    • Cloud Infrastructure / Sanallaştırma / Ev sahipliği Hizmetleri
                    •  Finansal danışmanlık hizmetleri
                    •  Hukuk sözleşmelerinin hazırlanmasında ve Start-up süresince
desteğe ihtiyaç duyulan konularda  hukuk danışmalığı
                    •  Kullanıcı deneyimi danışmanlığı
                    •  Yazılım geliştirme desteği / danışmanlığı
                    •  KWORKS yatırım ve kurumsal iş ağına erişim imkanı
-   KWORKS Demo Gününe Katılım
                   • Desteklenen girişimlerin , senelik düzenlenen KWORKS Demo Günü'ne katılımıyla  potansiyel müşterilere ulaşmak, ortaklıklar geliştirmek ve başlangıç ​​tanıtımını yapma imkanı bulması ve tanınmışlığın oluşturulması

-- Geleceğin Patronları Akademisi

Finalist olmaya aday 10 girişimciye Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları tarafından verilecek olan Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi verilecektir.

-- Yatırımcılara sunum yapma fırsatı

Jüride yer alan ve final etabına davet edilecek yatırımcılara Koç Üniversitesi eğitimleri ışığında sunum yapma ve projelerini tanıtma fırsatı yakalayacaktır.

-- İletişim ve Network

Finalistlerimiz, QNB Finansbank Kobi Bankacılığı müşterilerine, ilgili kanallardan tanıtım fırsatı yakalayacaktır.

-- E-Ofis'ten 1 yıl ücretsiz paylaşımlı ofis hizmeti

• İlk 6’da yer alan girişimlere, 1 yıl ücretsiz paylaşımlı ofis hizmeti

• 6 – 10 arasında yer alan girişimlere, %75 indirimli paylaşımlı ofis hizmeti

• 10 – 20 arasında yer alan girişimlere, %50 indirimli paylaşımlı ofis hizmeti

• Ayrıca yarışma sonucu desteklenecek 20 girişim için paylaşımlı ofis kapsamında, aylık 300 TL tutarında ücretsiz toplantı odası ve seminer salonu kullanım hakkı


KATILIMCI KOŞULLARI

İstihdam yaratıcı ve yenilikçi proje sahibi, minimum yüksekokul ve üniversite mezunu herkes yarışmaya katılabilecektir.

Yarışmanın son başvuru tarihi 05 Ağustos 2017’dir.

Sadece www.geleceginpatronlari.com web sitesinden yapılan başvurular banka tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Katılımcıların başvuru yaptıkları sırada 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Başvuru sahibi yarışmaya ilişkin tüm detayları ve gelişmeleri web üzerinden takip etmekten sorumludur.

Koç Üniversitesi ve QNB Finansbank, başvuru formu üzerinden katılımcıları ön elemeye tabii tutacaktır. Ön eleme projenin niteliği ve başvuru sahibinin projeye dair yetkinliğine göre yapılacaktır.

Başvuru formu üzerinden tabi tutulacak ön elemeyi geçen adaylar web sitesi kanalı ile duyurulacak ve Koç Üniversitesi - KWorks tarafından verilecek olan 2 günlük  İş Modeli Oluşturma Eğitimine davet edilecektir.

Ön elemeyi geçen adayların listesi ve katılacakları aşamalı eğitimlerin tarih ve lokasyon bilgisi web sitesi kanalı ile duyurulacaktır.

Eğitim sonunda katılımcılar eğitimde edindikleri bilgiler üzerinden projelerini geliştirerek Üniversitenin belirlediği formatta 03/09/2017 tarihine kadar [email protected] adresine  e-mail ile göndereceklerdir.

Katılımcılar bu hazırlıkları üzerinden KWorks tarafından elemeye tabi tutulacak ve en iyi 10 proje sahibi girişimci belirlenecektir.

En iyi 10 proje sahibi girişimci Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi’ne katılmak üzere davet edilecektir..

Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi sonrası yapılacak demo sunumlar sonrası finalist 6 girişimci belirlenecektir.

Finalist girişimciler 08/11/2017 tarihinde, daha önce belirlenmiş jüri karşısında sunumlarını yapacaktır.

Ödüle hak kazanan katılımcılar web sitesinden duyurulacaktır.

Üniversite kampüsünde verilecek olan eğitim yaklaşık 1 hafta sürecektir.

Eğitim süresince katılımcılar konaklama ve yemek imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilecektir.

Final jürisi tarafından belirlenecek ve birinci olan proje sahibine Banka tarafından 50.000 TL işletme sermayesi destek ödülü verilecektir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne hak kazanabilmeleri için adayların Banka’nın talep edeceği firma kuruluşunu tevsik eden belgeleri Banka’ya ibraz etmeleri gerekmektedir. Aynı zamanda katılımcılar azami bir yıl içinde firma kuruluşunu Banka’ya belgelemelidir.

Firma kuruluşunu teşvik eden belgeler, Şirket Kuruluş Bildirim Formu, Şirket Sözleşmesi, Oda Kaydı, Ticaret Sicil Kaydı, Tescil İlanının yapıldığı Ticaret Sicili Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri’dir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne vergiler dâhil olup ilgili ödüller ödenmesi gereken vergiler kesilerek hediye çeki ile takdim edilecektir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz eden adaylar hediye çekini herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden nakde çevirebilecektir.

50.000 TL işletme sermayesi ödülüne ve eğitime hak kazanan katılımcılar, bu hakları herhangi bir 3. Kişiye devretme hakkında sahip değildir.

50.000 TL katılımcılara hediye çeki düzenlenerek takdim edilecektir. Firma kuruluşunu azami 1 yıl içinde Banka’ya ibraz eden adaylar hediye çeklerini herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden nakde çevirebilecektir .

Finalist 6 iş fikri sahibine Banka tarafından özel koşullarda Taksitli Ticari kredi imkanı sunulacaktır. QNB Finansbank piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapma, kredi başvurusunu serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hak ve yetkisine sahiptir.

Herhangi bir katılımcı birden fazla proje ile yarışmaya katılamayacaktır.

Yarışma için paylaşılacak proje birden fazla kişiye ait ise en fazla 5 kişilik takım halinde başvuru yapılabilecektir.

İlk elemeleri geçen girişimler arasında grup halinde katılım olması durumunda gruptaki kişi sayısı 10 kişilik kontenjan içinde 1 katılım olarak dikkate alınacak olup grup üyelerinden sadece 1 kişi Geleceğin Patronları Akademisi Eğitimi'ne katılabilecektir. Eğitime katılacak kişi grup tarafından belirlenecektir.

Başvuru formunu eksik veya yanlış dolduran adaylar, iş planları kanuna ahlaka ve adaba aykırı bulunan adaylar, iş planlarının başkaca üçüncü şahıslara ait olduğu ve/veya iş planları üzerinde başkaca 3. şahıslar tarafından fikri sınai mülkiyet hakkı iddiasında bulunulan adaylar, kredi değerlendirmesinde yetersiz bulunan adaylar, katılım koşullarını eksiksiz yerine getirmeyen adaylar yarışmaya katılma hakkına sahip olmayacaktır.

Katılımcıların  projelerinin yeni ve yaratıcı olması ve istihdam yaratma potansiyeli olması gerekmektedir. Sektör kısıtlaması bulunmamaktadır.

Sözleşme kapsamında katılımcılar tarafından başvuru formları ve iş modelleri aracılığı ile iletilen yeni ve yaratıcı fikirlerin kullanılması ve yayılması ile ilgili haklar tümüyle katılımcılara aittir. Katılımcının izni olmadan fikrin veya iş modelinin QNB Finansbank ve Koç Üniversitesi tarafından kopyalanması veya uygulanması mümkün değildir.

Katılımcıların sundukları fikirlerinin yeni olması, telif hakkı ile ilgili herhangi bir sorun olmaması ve üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini katılımcılar beyan ve kabul ederler. Yarışmaya katılan fikirlerin ve iş planlarının özgünlüğü hususunda katılımcıların beyanı esas alınmakta olup sunulan fikir veya iş planının herhangi bir mevzuata aykırı olması halinde veya üçüncü şahısların haklarını ihlal etmesi durumunda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır.

Katılımcıların başvuru formunda doldurdukları bilgilerine ve projelerine ilişkin paylaştıkları açıklamalara göre Koç Üniversitesi tarafından yapılacak ön değerlendirmeyi geçemeyen adaylar bir sonraki aşamaya geçemeyerek Koç Üniversitesi tarafından verilecek olan eğitimlere katılamayacaklardır.

Katılımcı Banka’ya başvuru formu aracılığı ilettiği bilgilerinin doğrulunu kabul ederek, Banka tarafından istenildiğinde evrak ve bilgileri temin edeceğini kabul eder.

Yarışmaya katılan herkes, yarışma şartlarını, gizlilik politikasını ve katılım koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.